-
Az alábbi videófelvételeken szatmári lassú és fris csárdás improvizációt láthatunk. Az oktatók
az órán tanult figurákból mutatják be rövid motívumfűzéseiket. A táncokat 2 kameraállásból rögzítettük, így jobban láthatóak az előadott figurák.
Az oktatók: Hortobágyi Gyöngyvér, Végső Miklós
-
Az alábbi videófelvételeken visai lassú csárdás és fris csárdás improvizációt láthatunk. Az oktatók és a gyermektáncosok egyaránt az órán tanult figurákból mutatják be rövid motívumfűzéseiket. A táncokat 2 kameraállásból rögzítettük, így jobban láthatóak az előadott figurák.
Az oktatók: Hortobágyi Gyöngyvérs, Végső Miklós
-
Az alábbi videófelvételeken szilágysági félfordulós és ugrálós improvizációt láthatunk. Az oktatók és a gyermektáncosok egyaránt az órán tanult figurákból mutatják be rövid motívumfűzéseiket. A táncokat 2 kameraállásból rögzítettük, így jobban láthatóak az előadott figurák.
Az oktatók: Hoffner Nikolett, Lengyel Szabolcs
-
Az alábbi videófelvéten jobbágytelki páros táncok (korcsos, szöktetős) oktatását láthatjuk. A bemutató órát Béres Anikó, Appelshoffer János néptáncoktatók tartották, a felvételen szereplő táncosok 14-18 évesek.
-
Az alábbi videófelvéten széki táncok (csárdás, magyar) oktatását láthatjuk. A bemutató órát Béres Anikó és Appelshoffer János néptáncoktatók tartották, a felvételen szereplő táncosok 12-15 évesek
Zene: Gázsa zenekar
-
Az alábbi videófelvéten dél-alföldi párostáncok (lassú csárdás, fris csárdás, oláhos) oktatását láthatjuk. A bemutató órát Hortobágyi Gyöngyvér és Végső Miklós néptáncoktatók tartották, a felvételen szereplő táncosok 12-12 évesek.
Zene: Gázsa zenekar
-
Az alábbi videófelvételen somogyi páros gyermek improvizációt láthatunk. A gyermektáncosok az órán tanult figurákból mutatják be rövid motívumfűzéseiket.
-
Az alábbi videófelvéten somogyi ugrós és lacsú csárdás oktatását láthatjuk. A bemutató órát Béres Ankó és Appelshoffer János néptáncoktatók tartották, a felvételen szereplő táncosok 10-12 évesek.
-
Az alábbi videófelvéten a rábaközi páros táncok (lassú csárdás, fris csárdás) oktatását láthatjuk. A bemutató órát Hoffner Nikolett, Lengyel Szabolcs néptáncoktatók tartották, a felvételen szereplő táncosok 13-16 évesek.
-
Az alábbi videófelvételeken Palóc lassú és friss csárdás improvizációt láthatunk. Az oktatók és a gyermektáncosok egyaránt az órán tanult figurákból mutatják be rövid motívumfűzéseiket. A táncokat 2 kameraállásból rögzítettük, így jobban láthatóak az előadott figurák.
Oktatók: Juhász Zoltán, Rémi Tünde
-
Az alábbi videófelvéten szilágysági páros táncok (félfordulós és ugrálós) tanítását láthatjuk. A bemutató órát Hoffner Nikolett és Lengyel Szabolcs néptáncoktatók tartották. A felvételen résztvevő táncosok 15-18 évesek.
Zene: Magos zenekar
-
Az alábbi videófelvéten visai páros táncok oktatását láthatjuk. A bemutató órát Hortobágyi Gyöngyvér és Végső Miklós néptáncoktatók tartották, a felvételen szereplő táncosok 13-16 évesek.
-
Az alábbi videófelvéten palóc lassú és friss csárdás oktatását láthatjuk. A bemutató órát Rémi Tünde és Juhász Zoltán néptáncoktatók tartották, az felvételen szereplő táncosok 12-15 évesek.
-
Az alábbi videófelvételeken Jobbágytelki korcsos és szöktetős improvizációt láthatunk. Az oktatók és a gyermektáncosok egyaránt az órán tanult figurákból mutatják be rövid motívumfűzéseiket. A táncokat 2 kameraállásból rögzítettük, így jobban láthatóak az előadott figurák.
Oktatók: Béres Anikó és Appelshoffer János
-
Az alábbi videófelvételeken Széki csárdás improvizációt láthatunk. Az oktatók és a gyermektáncosok egyaránt az órán tanult figurákból mutatják be rövid motívumfűzéseiket. A táncokat 2 kameraállásból rögzítettük, így jobban láthatóak az előadott figurák.
Oktatók: Béres Anikó és Appelshoffer János
-
Az alábbi videófelvételeken Dél-Alföldi párostánc improvizációt láthatunk. Az oktatók és a gyermektáncosok egyaránt az órán tanult figurákból mutatják be rövid motívumfűzéseiket. A táncokat 2 kameraállásból rögzítettük, így jobban láthatóak az előadott figurák.
Oktatók: Hortobágyi Gyöngyvér és Végső Miklós.
-
A középső vagy tiszai táncdialektus az Alföldön és a Felvidék keleti felén (kb. a Mátra vonalától keletre) élő népcsoportok tánckincsét foglalja magába.
-
A nyugati táncdialektus a következő földrajzi egységeket, illetve az e területen élő népcsoportjainak tánckincsét foglalja magában: a Dunántúlt, a Felföld nyugati felét, az Alföld nyugati sávját, vagyis a Duna–Tisza köze Duna menti részét, továbbá a szlavóniai magyar népszigetet.